Krafft är ett måleri i centrala Örebro Vi har lång erfarenhet och har alltid satt kunden i centrum.

God service och professionellt hantverksmässigt utförda arbeten tillsammans med nöjda kunder är saker vi lägger stor vikt på. Vi hjälper dig gärna med att ta fram kreativa idéer och lösningar på färgsättning, målning och tapetsering. 

Våra medarbetare

Gunnar Wändell

Gunnar Wändell

Styrelseordförande

019 – 10 57 66 gunnar@krafft-maleri.se
Oliver Sennerstam

Oliver Sennerstam

Projektledare och kalkylator

019 – 10 57 43 oliver@krafft-maleri.se
Ingela Borgström

Ingela Borgström

Ekonomichef

019 – 10 57 46 ingela@krafft-maleri.se
Britt-Marie Bornedal

Britt-Marie Bornedal

Personalansvarig

019 – 10 57 45 britt-marie@krafft-maleri.se
Jenny Sjöblom

Jenny Sjöblom

Projektadministratör

019 – 10 57 42 jenny@krafft-maleri.se
Anders Löfgren

Anders Löfgren

Projektledare

019 – 10 57 68 anders@krafft-maleri.se
Åke Ipsonius

Åke Ipsonius

Projektledare

019 – 10 57 47 ake@krafft-maleri.se
Per-Erik Persson

Per-Erik Persson

Projektledare

019 – 10 57 59 perra@krafft-maleri.se
Peter Carlsson

Peter Carlsson

Projektledare Kök & Totalåtaganden

019-10 57 44 peter@krafft-maleri.se
Catrin Gyllander

Catrin Gyllander

Färgsättningsansvarig

019 – 10 57 67 catrin@krafft-maleri.se
Anna Råsell

Anna Råsell

Butikssäljare

019 – 10 57 50 anna@krafft-maleri.se
Marcus Jonsson

Marcus Jonsson

Butikssäljare

019 – 10 57 50 marcus@krafft-maleri.se
Helena Kronberg

Helena Kronberg

Butikssäljare

019-10 57 55 helena@krafft-maleri.se

Undrar du över något?

Kontakta oss så får du professionell hjälp direkt.

Vi använder cookies på vår hemsida för att ge dig den bästa möjliga användarupplevelsen. Om du fortsätter så antar vi att du accepterar detta.