En del av Nordisk Yta

Välkommen till Krafft Måleri

Krafft är ett måleri i Örebro med lång erfarenhet och vi har alltid satt kunden i centrum. God service och professionellt hantverksmässigt utförda arbeten tillsammans med nöjda kunder är saker vi lägger stor vikt på. Vi hjälper dig gärna med att ta fram kreativa idéer och lösningar på färgsättning, målning och tapetsering. 

Våra medarbetare

Gunnar Wändell

Styrelseordförande
019 – 10 57 66 gunnar@krafft-maleri.se

Oliver Sennerstam

Projektledare och kalkylator
019 – 10 57 43 oliver@krafft-maleri.se

Ingela Borgström

Ekonomichef
019 – 10 57 46 ingela@krafft-maleri.se

Britt-Marie Bornedal

Personalansvarig
019 – 10 57 45 britt-marie@krafft-maleri.se

Jenny Sjöblom

Projektadministratör
019 – 10 57 42 jenny@krafft-maleri.se

Anders Löfgren

Projektledare
019 – 10 57 68 anders@krafft-maleri.se

Åke Ipsonius

Projektledare
019 – 10 57 47 ake@krafft-maleri.se

Per-Erik Persson

Projektledare
019 – 10 57 59 perra@krafft-maleri.se

Peter Carlsson

Projektledare Kök & Totalåtaganden
019-10 57 44 peter@krafft-maleri.se

Catrin Gyllander

Färgsättningsansvarig
019 – 10 57 67 catrin@krafft-maleri.se

Anna Råsell

Butikssäljare
019 – 10 57 50 anna@krafft-maleri.se

Marcus Jonsson

Butikssäljare
019 – 10 57 50 marcus@krafft-maleri.se

Helena Kronberg

Butikssäljare
019-10 57 55 helena@krafft-maleri.se

Namn

E-post

Telefonnummer

Meddelande

Kontakta oss

Undrar du över något?

Kontakta oss så får du professionell hjälp direkt.

Butiken: 019 – 10 57 50 Måleri: 019 – 10 57 40 info@krafft-maleri.se Idrottshuset 1A, 702 25 Örebro

Vi använder cookies på vår hemsida för att ge dig den bästa möjliga användarupplevelsen. Om du fortsätter så antar vi att du accepterar detta. Vi samlar också in uppgifter, vad och när vi gör detta kan du läsa i vår integritetspolicy

 Tillbaka till huvudsidan – Nordisk Yta   Webbutik